Automatinė laistymo sistema

Turite kiemą, sodą ar daržą, kuriam yra reikalinga nuolatinė priežiūra? Pradėkite savo augmenija rūpintis protingai. Neeikvokite savo brangaus laiko augalų ar vejos laistymui rankiniu būdu. Šį darbą patikėkite naujam ir efektyviam laistymui, kurį mūsų komanda suprojektuos jūsų kieme.

Automatinė laistymo sistema, tai ne tik laiko ir vandens resursų taupymo įrenginys. Automatinis laistymas yra ypač naudingas normaliam augmenijos vystymuisi bei normaliam jų būklės palaikymui. Kitaip nei rankinis vejos, šiltnamio ar alpinariumo laistymas, šis būdas sukuria palankias sąlygas rūpintis savo kiemo turtu itin paprastai.

Siekdami suteikti tik pačios aukščiausios kokybės paslaugas, mūsų ilgametę patirtį turintys šios srities specialistai pasirūpins, kad jūsų veja ar augmenija būtų laistoma reguliariai (tik tada, kai to reikia). Ne veltui bene svarbiausias laistymo sistemos argumentas jos naudai pabrėžti yra jos patogumas. Automatinė laistymo sistema šiltnamiui, vejai ar augmenijai yra instaliuojama taip, kad ji netrukdytų praeiti, pjauti žolės ar daryti kitų svarbių, kiemo priežiūros darbų. Kitaip tariant, turėdami šią laistymo sistemą, galėsite pamiršti apie išmėtytas vandens žarnas. Automatinė vejos laistymo sistema ar bent dalis jos yra slepiama po žeme. Tokiu būdu, jūs matote tik gražius vandens purslus, o taip pat iš žemės išnyrančius ir vėl pasislepiančius purkštukus.

Kodėl automatinis vejos, augalų laistymas yra naudingas?

1.Galimybė atidėti, užlaikyti ar naudoti kelias programas. Mūsų diegiamos automatines laistymo sistemos Rain Bird, pasižymi itin plačiu veikimo principu. Būtent ši laistymo sistema įsijungia ir išsijungia automatiškai pagal jūsų norimą laistymo laiką bei trukmę. Taip pat, tokią sistemą galima reguliuoti pagal kitus parametrus, tokius kaip dirvožemio drėgnumas, oro temperatūra ir panašiai. Tam, kad sistema jums tarnautų itin efektyviai, mes pasirūpinsime, kad ji būtų suprojektuota pagal saulės ir pavėsio pasiskirstymus.
2.Laistymas naktį. Nors gali pasirodyti, kad kapiliarinis laistymas naktį nėra naudingas ar efektyvus, taip tikrai nėra. Dėl mažesnio vandens ir oro temperatūrų skirtumo, laistymas naktį yra labiau priimtinas dekoratyviniams augalams. Tokiu būdu laistoma veja ar augalai patiria mažiau streso. Taip pat, automatinės laistymo sistemos veikiančios naktį, padeda sunaudoti gerokai mažiau vandens. Tai yra ypač naudinga didesniuose miestuose gyvenantiems žmonėms, kur naktinis tarifas yra daug mažesnis negu dieninis.
3.Vejos, gėlių laistymas, užtikrina nepriekaištingą kiemo ar sodo vaizdą. Nors tobulai kiemo oazei sukurti gali prireikti metų ar dviejų, reguliarus vejos bei augmenijos laistymas gali paspartinti šį procesą daugiau nei du kartus. Žinoma, vanduo yra tik vienas iš daugelio elementų, tačiau jis yra itin svarbus. Taip pat, šis įrenginys yra ypatingai svarbus tiems sodininkams, kurie turi daug brangių, retų ir nuolatinės priežiūros reikalaujančių augalų.

Kaip yra skirstomi laistymo purkštuvai?

  • Iššokantieji purkštuvai (išvertus į anglų kalbą – „pop-up“)
  • Neiššokantieji purkštuvai

Iššokantieji pop-up purkštuvai yra skirstomi į statinius, kurie yra be turbinos. Turbinius ir plaktukinius. Dažniausiai yra naudojami statiniai purkštuvai. Jų dėka, visa kiemo, vejos teritorija yra palaistoma vienu metu. Labiausiai, statiniai purkštuvai yra tinkami mažų žemės teritorijų laistymui arba tiems plotams, kurie turi itin sudėtingus reljefus. Šio tipo purkštuvų laistymo srovės spindulys nėra didelis. Jis siekia iki 5,1 m.

Ką reikia žinoti apie statinių purkštuvų korpusą?

Visi statinių purkštuvų korpusai yra skirtingų aukščių bei dydžių. Iššokanti purkštuko dalis gali būti nuo 5 iki 30 centimetrų. Purkštuvų dydis yra parenkamas pagal kiemo teritoriją bei juose esančius želdinius, krūmus, dekoratyvines sieneles. Taigi, jeigu jūsų pieva yra lygioje, nekalnuotoje vietoje, jos palaistymui užteks 10 cm aukščio purkštuvų. Tačiau, jeigu kiemo teritorija yra apsodinta augalais, gali prireikti aukštesnių iššokančių purkštuvų jog veja būtų palaistyta kokybiškai ir pilnai. Taip pat, statiniai purkštuvai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori veją palaistyti taupiai. Kadangi statiniai purkštuvai turi keičiamas galvutes, jų dėka galima sureguliuoti išeinančio vandens kiekį, diametrą bei nustatyti laistymo kryptį. Dar vienas ypač ekonomiškas sprendimas yra specialiai siaurų žemės plotų laistymo galvučių pasirinkimas. Šio tipo laistymo galvos apima itin ilgus bei siaurus plotus bei juos palaisto stačiu kampu. Rezultatas – protingai išnaudoti vandens resursai bei sutaupytos lėšos.

Kaip veikia purkštuvai su turbina?

Purkštuvų su turbina veikimo principas yra ganėtinai paprastas ir elementarus. Visas procesas vyksta, kai vandens srovė pereina per purkštuvą ir priverčia judėti turbiną (sukimosi mechanizmą). Purkštuvai yra skirstomi ir pagal veikimo principą. Jie gali būti mažo, vidutinio arba tolimo veikimo. Taigi, dirbdami tyliai ir itin kokybiškai, jie gali palaistyti 5– 60 metrų teritoriją. Šio tipo purkštuvai idealiai tinka didelių plotų laistymui. Jie yra pritaikomi viešuose parkuose, soduose ar didelį plotą turinčiose kiemo teritorijose. Tokie purkštukai tinka ne tik vejos, bet ir efektyviam augalų laistymui.

Kas yra tolimojo veikimo purkštuvai ir kam jie yra naudojami?

Tolimojo veikimo purkštukai yra skirti itin didelių objektų, žemės plotų laistymui. Dar kitaip jie yra vadinami – plaktukiniais purkštuvais (diametras siekia nuo 11 iki 62m). Jie yra naudojami parkų, futbolo aikščių, teniso kortų ir panašaus dydžio teritorijų vejos, augalų laistymui. Šie purkštuvai yra itin patvarūs ir kokybiški. Juose galime keisti srovės ilgį, vandens stiprumą bei purkštuvo sukimosi kampą. Automatiniai plaktukiniai purkštukai yra sudaryti iš spyruoklės bei pečio (kitaip vadinamas „plaktuku“).

Mikropurkštuvai

Automatiniai mikropurkštuvai yra reikalingi daigams, gėlynams bei kitiems smulkiems želdiniams. Norint sukurti pakankamą drėgmės kiekį šiltnamyje ar kitoje patalpoje, kurioje yra auginami smulkieji augalai, dažniausiai, mikropurkštuvai yra kabinami viršuje jų. Tokiu būtų jie laisto vandenį ant augalų iš viršaus ir tokiu būdu sukuria minėtą, reikalingą drėgmę. Žinoma, tokia laistymo sistema (su purkštuvais viršuje) gali būti pritaikyta ne tik smulkiems, tačiau ir stambiems ūkiams. T.y. šiltnamiuose, kuriuose auga itin daug, įvairių rūšių smulkių ir didesnių augalų.

Mikropurkštuvų skirstymas:

Mikropuršktuvai yra skirstomi pagal jų purškimo specifiką.

  • Dirbtinio rūko
  • Stambesnio purškimo

Stambesnio purškimo mikropurkštuvai yra reikalingi intensyvesniam augalų laistymui. Na, o jeigu jūsų augmenija nėra gausi, jums užteks ir purkštuvų, kurie sukuria dirbtinį rūką vandens pagalba.

Domina automatinė laistymo sistema gera kaina? Nedvejodami susitiekite kontaktuose nurodytų telefonu ar el.paštu. Mūsų komanda pasirūpins, kad į jūsų klausimus būtų atsakyta laiku. Automatinės laistymo sistemos bei jų projektavimas yra galimas visoje Lietuvoje, įskaitant tokius miestus kaip: Kaunas, Vilnius, Klaipėda, Šiauliai, Druskininkai.

SUSISIEKITE SU MUMIS

Kreipkitės į mus ir pamatysite, kad kiekvienas Jūsų klausimas susijęs su aplinkos tvarkymu, laistymo sistemomis ar apšvietimu bus išklausytas dėmesingai ir į jį atsakyta. Jei Jums atsiras poreikis pasikonsultuoti gyvai, maloniai kviečiame apsilankyti mūsų būstinėje arba pasikvieskite mus – būtinai atvyksime.

Pramonės g. 141, Vilnius

Adresas

+370 616 21264

Tel. numeris

info@lietausmeistrai.lt

El. paštas

11 + 12 =