Vejos laistymo sistema

Kokybiškai funkcionuojanti vejos laistymo sistema yra itin svarbi, kiemo ar parko priežiūros dalis. Tinkamas jos integravimas ir suprojektavimas, padeda išlaikyti veją žalią, tvarkingą bei sveiką viso šiltojo sezono metu.

Siekdami suteikti geriausias paslaugas, mes siūlome visame pasaulyje patikrintą automatinę vejos laistymo sistemą – Rain Bird. Šios sistemos pagalba mes galime sukurti nepriekaištingą jūsų vejos būklę, pasitelkdami automatišką ir itin patogų laistymą. Kadangi jūsų augmenija nusipelnė geriausio, Rain Bird sistema yra idealus pasirinkimas. Jau daug metų visame pasaulyje pirmaujanti vandens laistymo sistemų kompanija, dar daug metų atgal pristatė lėtos rotacijos, efektyvaus ir naujoviško laistymo būdus, kurie šiandieną yra naudojami garsiausiose soduose, nacionaliniuose parkuose, sporto objektuose, o taip pat ir nuosavų namų plotuose. Inovatyvus sprendimas šią sistemą įrengti po žeme ir taip išlaikyti natūralų augmenijos grožį, šiandieną tik dar labiau skatina rinktis būtent šią, patvarią ir ilgaamžią produkciją.
Galvojate, kad veja gali atrodyti gerai be reguliaraus laistymo? Nors Lietuvos klimatas yra pakankamai drėgnas, augmenijos laistymas yra nepaprastai svarbus karštomis vasaros dienomis, kai temperatūros stulpeliai pasiekia daugiau nei 25 laipsnius šilumos. Būtent toks temperatūros pokytis gali labai smarkiai paveikti jūsų veją, palikdamas rudus, perdžiūvusius žemės plotus, bei suvytusius augalus. Tam, kad taip neatsitiktų, mes siūlome pasirūpinti savo veja iš anksto.

Įsigiję žolės laistymo sistemą, jūs galėsite džiaugtis tolygiai laistoma veja bei racionaliai naudojamu vandeniu. Atsižvelgdami į jūsų žolės plotą, mes suprojektuosime laistymo sistemą taip, kad kiekvienas žolyno plotelis būtų aprūpintas taip reikalingu vandeniu. Taip pat, būtent tokia sistema leis ir sutaupyti. Kadangi veja bus liejama tik tada, kada to reikės, jūs išnaudosite mažesnius vandens resursus negu žolę laistydami paprastuoju rankiniu būdu. Be to, per gausus vejos laistymas jūsų pačių nuožiūra, gali ne tik pakenkti vejai, tačiau ir sukelti dirvožemio eroziją. Tokiu atveju, gruntiniam vandeniui atsiradus ant žemės paviršiaus, tai sukeltų dirvožemio puvimo procesą. Norėdami, kad taip neatsitiktų, visada galite pasirinkti protingą sprendimą.

Vejos laistymo sistemos privalumai:

1. Automatinės vejos laistymo sistemos nesugadins jūsų sodo vaizdo, o taip pat netrukdys nupjauti žolę.
2. Padės sutaupyti laiko bei lėšų. (Jums nebereikės žolės lieti patiems. Jeigu išvyksite iš namų, žolynas bus paliejama automatiškai tik tada, kai bus išsausėjusi).
3. Pavers jūsų sodą išskirtiniu. (Nors dauguma įsivaizduoja, kad šis įrenginys yra reikalingos tik tam, kad atliktų savo laistymo paskirtį, jos gali pasiūlyti daug daugiau. Tai ne vien laistymo įrenginys, tai nuostabus prietaisas turintis begalę purkštuvų, kurie sukuria nepaprastą reginį tiesiog ore).

Laistymo sistemos

Laistymo sistemos projektas

Kaip ir minėjome prieš tai, mes rūpinamės laistymo sistemos montavimo projektu. Tačiau galime dirbti ir pagal jūsų paruoštą projektą jeigu jis atitinka visus Europos standartus ir matome jog yra tinkamas būtent jūsų vejai bei augalams. Pagal turimą laistymo sistemos projektą mes sudarysime darbų sąmatą. Tačiau svarbiausia – turėti vandens šaltinį iš kurio bus imamas vanduo vejos laistymo sistemai. Vandens šaltinis gali būti bet kokio tipo. Svarbiausia jog atitiktų nustatytus parametrus. Svarbiausias parametras yra vandens debitas. Jis leidžia nustatyti kiek vandens gali patekti į laistymo sistemą per valandą bei koks yra vandens slėgis vamzdžiuose. Kuo didesnis vandens debitas ir slėgis, tuo pigiau kainuos pati laistymo sistema.

Kas yra įskaičiuojama į paruoštą sąmatą?
Į sąmatos paruošimą yra įskaičiuojamos pagrindinės vejos laistymo sistemos medžiagos: vamzdžiai, purkštukai, vožtuvai, lietaus ir drėgmės davikliai, valdymo pultai. Taip pat, mes visada numatome ir papildomą sumą, kuri bus reikalinga papildomoms medžiagoms bei atsiskaitymui už mūsų darbą. T.y. sistemos įvedimą. Mažesnės sistemos įvedimui yra taikoma mažesnė suma, didesnėms sistemoms – didesnė. Jeigu sistemos įrengimas reikalauja papildomo montavimo darbo nei įprastai (nuolydžio padarymas, drenažinių vožtuvų pritaikymas), tuo atveju sistema kainuoja kiek daugiau.

Vejos laistymo sistemos funkcionavimas

Prieš tai minėjome jog visada turime turėti sąmatą, kurią paruošėte jūs arba mes. Jos dėka galime pritaikyti laistymo sistemą jūsų kiemo teritorijai. Tačiau kas yra reikalinga jog savo funkciją sistemą atliktų tinkamai? Kad sistema atliktų savo funkciją, visų pirma reikia atlikti grunto analizę bei paruošti (projektą – sąmatą) apie kurią kalbėjome prieš tai, pagal teritorijoje esančius želdinius. Labai svarbu purkštukus išdėstyti teisingai bei paskaičiuoti jų galingumą. Taip pat, pritaikyti kapiliarinį laistymą atskiroms augalų grupėms.

Laistymas purkštukais

Automatinis laistymas purkštukais dažniausiai yra pritaikomas vejai. Tam tikru laikotarpiu iš žemės išlendantys purkštukai tolygiai palaisto kiekvieną žolės plotą. Dažniausiai, toks laistymas yra rekomenduojamas anksti ryte arba vėlai vakare. Žinoma, pats laistymas yra nustatomas automatiškai pagal jūsų norus arba mūsų rekomendacijas. (Venkite veją laistyti per dažnai).

Taip pat, svarbu paminėti jog laistymas purkštukais turi būti pritaikytas itin atidžiai. Labai dažnai dauguma augalų nemėgsta kai yra drėkinamas jų paviršius. Jie pradeda ruduoti, vysti bei praranda sveiką išvaizdą.

vejos drėkinimas

Kapiliarinis laistymas

Kapiliarinis laistymas yra idealus variantas augalams, kuriems netinka laistymas purkštukais. Dažniausiai jis tinka gyvatvorėms, rožynams bei retesnių rūšių augalams. Įrengus kapiliarinę sistemą, vanduo teka vamzdžiais išvedžiotais ant žemės paviršiaus. Jis tiesiogiai patenka ant augalų šaknų, taigi tokiu būdu augalas įsigeria pakankamą kiekį vandens ir taip yra nepaliečiamas jų paviršius.

Turite klausimų? Nedvejodami susitiekite kontaktuose nurodytų telefonu ar El.paštu. Mūsų komanda pasirūpins, kad į jūsų klausimus būtų atsakyta operatyviai ir išsamiai. Vejos laistymo sistemos Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose bei kituose miestuose ir miesteliuose ir galimos įrengti bet kuriuo jums tinkamu metu.

SUSISIEKITE SU MUMIS

Kreipkitės į mus ir pamatysite, kad kiekvienas Jūsų klausimas susijęs su aplinkos tvarkymu, laistymo sistemomis ar apšvietimu bus išklausytas dėmesingai ir į jį atsakyta. Jei Jums atsiras poreikis pasikonsultuoti gyvai, maloniai kviečiame apsilankyti mūsų būstinėje arba pasikvieskite mus – būtinai atvyksime.

Pramonės g. 141, Vilnius

Adresas

+370 616 21264

Tel. numeris

info@lietausmeistrai.lt

El. paštas

7 + 13 =